AMADA İdmançılar Məsləhətçi Komissiyasının üzvlüyü barədə sənəd qəbulunu elan edir
Dopinqlə mübarizə sahəsində və təmiz idmanın təşviqində idmançıların iştirakı mühüm rol oynayır. Bununla bağlı, idmançılarla əməkdaşlığı əsas prioritetlərdən biri kimi dəyərləndirərək, AMADA irəliyə doğru bir addım atmış və sıx əməkdaşlığı təmin etmək üçün İdmançılar Məsləhətçi Komissiyasını təsis etmişdir. Bu Komissiyanın əsas məqsədi AMADA-nın fəaliyyətində idmançıları təmsil etmək və idmançıların hüquqlarının müdafiəsinə və təmiz idmanın təşviqinə aid məsələlər üzrə məsləhətlər verməkdir. Komissiya idmançılar və AMADA arasında əlaqələndirici rolunu oynayacaq.
Komissiyanın tərkibində on iki idmançının olması nəzərdə tutulur. On üzvü respublika idman federasiyaları tərəfindən irəli sürülən namizədlər və ikisi açıq elan əsasında üzv olmaq istəyən idmançılar arasından təyin olunacaq. Ədaləti və təmsilçilikdə fərqliliyi təmin etmək məqsədilə gender bərabərliyini və müxtəlif yaş qruplarını təmsil edən idmançılar arasında tarazlığın qorunması prinsipilərinə əməl olunacaq.
Komissiyanın əsas vəzifələri AMADA ilə idmançılar arasında əlaqələndirici rolunu oynayaraq, Komissiyanın missiyasını dəstəkləmək və idmançılarla əlaqədar olan məsələlərdə AMADA-ya müxtəlif məsləhətlər verməkdir. AMADA Komissiya ilə vacib məsələlər üzrə birgə çalışaraq, fəaliyyətində idmançıların fikir və ehtiyaclarını nəzərə almaq üçün əməkdaşlıq edəcək.
AMADA üzvlük üçün sənəd qəbulunu açıq elan edir. Nəzərə alınması üçün, bütün müraciətlər, CV daxil olmaqla, 15 fevral 2020-ci il tarixinədək office@amada.az ünvanına göndərilməlidir.

AMADA announces the opening of application process for Athletes Advisory Commision membership
The role of athletes in the fight against doping and promotion of clean sport is extremely important. Therefore, considering as one of the priorities, AMADA has taken a move forward and institutionalized the cooperation with athletes. Azerbaijan National Anti-Doping Agency (AMADA) has established an Athletes Advisory Commission. Its mission will be to represent athletes within AMADA and advice it on the issues related to the protection of athletes’ rights and promotion of clean sport. The Commission will serve as a liaison between athletes and AMADA.
The composition of Commission will consist of twelve member athletes. Ten members will be athletes nominated by national federations and two members will be appointed from athletes’ community via public announcement. In order to ensure a fair and diverse representation, the principles of gender balance and age representation will be followed.
The duties of Commission will mainly consist of supporting the core mission and advice AMADA on athletes related issues. AMADA will work together with the Commission on crucial points and emerging anti-doping issues, as well as collaborate to integrate athletes’ opinions and needs in its activities.
AMADA announces the application process for membership. To be considered, all applications must include a curriculum vitae and be forwarded by 15 February, 2020 to office@amada.az.